اهمیت غذای سالمندان هنگام پرستاری

معمولاً با مرور زمان و افزایش سن، انرژی سالمندان کاهش می یابد و به مصرف غذا تمایل کمتری پیدا می کنند. در اینصورت بیشتر آسیب پذیر می شوند و تغذیه آنها تغییر می کند. بنابراین برای مراقبت پرستاری در منزل از سالمندان، باید برنامه غذایی مقوی و مناسب برای آن ها تهیه کنید.

مراقبت در منزل از افراد سالمند نیازمند دانستن نکاتی در این زمینه است. شما باید به تغذیه آن افراد بیشتر توجه کنید. برای پرستاری در منزلاز افراد سالمند باید بدانید که کم‌آبی در افراد سالمند بیشتر است و برای اینکه افراد سالمند بتوانند در دوران سالمندی کمتر بیمار شوند و بدن شان انرژی و مواد مناسب و مورد نیاز را جذب کند، باید نیاز های غذایی خود را مطابق با داروی خاصی که برای بیماری شان مصرف می کنند، در نظر بگیرند و متناسب با آن مصرف کنند.

سالمندان به خاطر اینکه میزان احساس تشنگی شان کمتر است و مواد زائد و سموم آهسته‌تر ازبدن دفع می‌شوند ، باید مایعات کافی دریافت کنند و مایعات در حد  ۶ تا ۸ لیوان آب، سوپ رقیق و شیر و … بنوشند.

برای پرستاری از سالمندباید بدانید که در سالمندان میزان جذب کلسیم پایین و میزان دفع آن بالاتر است. بنابراین برای مراقبت پرستاری در منزل ، باید برنامه غذایی آن ها به گونه ای باشد که غذاهای لبنی را بیشتر مصرف کنند و هم چنین ماهی و خشکبار نیز در برنامه غذایی آن ها گنجانده شود.شما می توانید در مورد تغذیه سالمندان، از شرکت هایی که کار  پرستاری از کودک و پرستاری از سالمند می کنند، کمک بگیرید و با آن ها مشورت کنید.

بایدها و نبایدهای مراقبت پرستاری در منزل از سالمندان

  • سالمندان باید غذاهای چرب کمتر مصرف کنند
  • چای و قوه کمتر بنوشند
  • سبزیجات و میوه ها را بیشتر مصرف کنند
  • در طول روز در صورت امکان تحرک بدنی داشته باشند

در نهایت به یاد داشته باشید که حضور نوه ها و افراد خانواده در کنار سالمندان باعث روحیه دهی به آن ها و افزایش اشتها آن ها می شود.

برای مشاهده آگهی های ثت شده و یا ثبت آگهی رایگان در زمینه پرستاری از سالمند و بیمار و نگهداری سالمند و بیمار   و یا استخدام پرستار سالمند و بیمار به سایت مجری مراجعه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *